İŞKUR İşsizlik Maaşı Nereden Alınır ?

Sponsorlu Bağlantılar

İŞKUR İşsizlik Maaşı Nereden Alınır ?

Öncelikle İŞKUR işsizlik maaşını alabilmeniz için İŞKUR’un belirtmiş olduğu şartları yerine getirebilmeniz gereklidir. Bu şartlar, işten çıkartılma sebebinizin ne olduğuna bakılmaksınızın sadece sizden kaynaklı olmamasını gözetir. Bu şartları yerine getirebiliyor iseniz İŞKUR’un resmi web sitesinden başvuru yaparak veya İŞKUR merkez lerinden şahsi olarak başvuru yaparak işsizlik maaşı almaya hak kazana bilirsiniz. Hak kazandığınız takdirde, İşsizlik Sigortasının kanunlarına göre ilk ödemenizi, hak kazanmış olduğunuz tarihin ay sonunda alabilirsiniz.

Bu ödemeyi herhangi bir PTT şubesin de şahsi olarak üzerinde TC kimliğiniz bulunduğu bir nüfus cüzdanı ve İŞKUR tarafından verilen ödeme karar yazısı ile birlikte giderek alabilirsiniz. Daha önceleri alınmış ve iadesi istenen primleri tekrar nasıl talep edebilirsiniz ? Bunun için İŞKUR’la herhangi bir işiniz bulunmamaktadır.
Bulunmuş olduğunuz ilçede veya ilçeye en yakın Sosyal Sigortalar Kurumuna başvurarak, bütün primlerinizin toplanmasını ve kayıtlarınızın (toplam prim, gecikme zammı, faizler, cezalar vs.) hesaplatarak gerekli belgeleri sunarak işlem yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgiyi İŞKUR veya sosyal sigorta kurumu’nun resmi web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

İŞKUR’a nasıl başvuracağınızı bilmiyor iseniz sitemizde bulunan iş kura nasıl başvururum adlı makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz, fakat en doğru bilgiyi şahsi olarak Türkiye İş Kurumuna başvurduğunuz takdirde alabileceğinizi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

 

29 Mart, 2013 | Kategori işkur
Bu İşkur yazısı 1 sene  önce sitemizde yayınlanmıştır.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum,Soru,Görüş ve Önerilerinizi Alalım ?

Sitemizde yorum yapan kullanıcılar yaptıkları yorumlardan sorumludur. Düzgün bir Türkçe ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.

İŞKUR’un resmi sitesi değildir. Sitemizde iş ilanları ve haberleri resmi kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. İçeriklerin tamamı editörlerimiz tarafından özgün ve belirli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanması yasaktır.
Gizlilik ve Telif Hakkı | Reklam Yayıncılığı Politikası | İletişim