Sponsorlu Bağlantılar

İŞKUR Ödeme Alma Şartları Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

İŞKUR Ödeme Alma Şartları Nelerdir,

İŞKUR Ödeme Alma Şartları Nelerdir

Bildiğiniz üzere İŞKUR iş bulamayan ve maddi yetersizliği bulunan vatandaşlara, durumlarını biraz olsun düzeltebilmeleri için, iş bulmadıkları süre boyunca uğradıkları kayıpları giderebilmek için ödeme yapıyor ayrıca iş bulmalarına yardımcı oluyor. Peki, bu işsizlik ödemelerini almanız neler gerekli? İşsizlik ödemelerinizi alabilmeniz için, en son işinizden sizin isteğiniz ve kusurunuz dışında işsiz kalmanız gerekli. Eğer isteğiniz ve kusurunuz dışında sigortasız kaldı iseniz, sigorta primi gün sayınız hesaplanarak ödeme almaktasınız. Geçmiş üç yıl içerisinde eğer 600 ve 899 gün arasında prim ödemeniz olmuş ise 6 aylık işsizlik maaşı alabilirsiniz. Ayrıca eğer 900 ve 1079 boyunca prim ödemeniz bulundu ise 8 aylık İŞKUR ödemesi alıyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun haricinde 1080 gün ve 1080 günün üzerinde prim ödemeniz bulunursa 10 ay işsizlik maaşı alabiliyorsunuz. Diğer bir kural ise işinizi kaybettiğiniz tarihlerden önce 120 gün lük prim ödemeniz bulunuyor ise üç yıl içerisinde eğer 599 gün üzeri prim ödemiş iseniz, işsiz kaldığınız günden itibaren en fazla 30 gün içerisinde herhangi bir İŞKUR merkezi üzerinde şahsi başvuru ile ödeme alma talebinde bulunabilirsiniz. Eğer 30 gün sonrasında başvuruda bulunmak istiyor iseniz henüz geç kalmış sayılmazsınız, başvuruda bulunabilirsiniz fakat her geçen gün için size ödenecek ücret üzerinden kesinti yapılacaktır. Bunun haricinde İŞKUR’un resmi web sitesi üzerinden ’de başvuruda bulunabilirsiniz.

29 Mart, 2013 | Kategori işkur
Bu İşkur yazısı 1 sene  önce sitemizde yayınlanmıştır.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum,Soru,Görüş ve Önerilerinizi Alalım ?

Sitemizde yorum yapan kullanıcılar yaptıkları yorumlardan sorumludur. Düzgün bir Türkçe ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.

İŞKUR’un resmi sitesi değildir. Sitemizde iş ilanları ve haberleri resmi kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. İçeriklerin tamamı editörlerimiz tarafından özgün ve belirli kaynaklardan derlenerek yayınlanmaktadır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanması yasaktır.
Gizlilik ve Telif Hakkı | Reklam Yayıncılığı Politikası | İletişim